Barcelona Şehrinde Gezilecek Yerler

Barcelona denildiğinde aklınıza ilk gelecek elbette ki futbol kulübü ve efsane oyuncusu Lionel Messi gelecektir. Tabii bunun yanında İspanyol Katalan çekişmesinin sembol şehri olması da Barcelona’yı anımsatan en önemli etkenlerden biridir. Katalan kültürünün merkezi, dünya futbolunun en önemli kulübü ve ekonomik krizin ortasında hayalleri süsleyecek kadar da harika bir şehri gezmek için ciddi bilgi sahibi olunması gerekiyor. İşte bu konuda akılda kalan tüm sorulara cevap bulacak bir Barcelona gezi bilgi rehberi size sunulmaktadır.

5N 1K İle Barcelona

En önemli soru ile başlayalım? Barcelona’ya ne zaman gitmeli? Eğer amacınız deniz, kum ve gece eğlencesi ise elbette ki yazın gitmenizde fayda var.  İlkbahar ve sonbahar mevsimleri şehrin kültürel gezilerinden faydalanabilmek için en uygun dönemdir. Hepsini bir araya getirmek istiyorsanız Eylül ayı en ideali olacaktır. Gideceğiniz yurtdışı turları programı sunan firma ile detaylı bilgide istemeniz ön bilgi açısından etkili olacaktır.

Barcelona’da Gezilecek Yerler

İşte bu liste Barcelona söz konusu olduğunda uzayıp giden devasa bir liste olacaktır. Bu nedenle en önemli yerlerinden başlayabiliriz.

La Rambla : Barcelona denildiğinde ilk akla gelen turistlerin akın ettiği uzun ve devasa bir caddedir. Cadde üzerinde turistik birçok ticari denemelerin olduğu meşhur Kristof Colomb heykelinin göründüğü  bu cadde ilk uğrak yeriniz olacaktır.

Picasso ve Joan Miro Müzesi: Sadece Barcelona değil ispanya denildiğinde akla gelen iki ressamın sanatseverler için gezilecek harika 2 müzesi bulunmaktadır.

Passeig de Gracia Caddesi: La Rambla’dan sonra Barcelona’nın en ünlü caddelerinden biridir. Eğlence, yemek ve içki konusunda size envai seçenekler sunan bitmek bilmeyen bu cadde üzerinde ünlü ressam Gaudi’nin eserlerini de bulabilirsiniz.

Plaça de Calatunya: Burası gezilecek bir alan olmanın yanında tüm ulaşım hatlarının kesiştiği mekezi bir bölge olması ile de ünlüdür.

Camp Nou Stadı: buraya kadar gelip de Nou camp stadını gezmeden dönmek olmaz sanırım. Konu futbol olunca sadece şehrin değil ülkenin de kalbinin burada attığını söyleyebiliriz. 110.000 kişilik stadı gezerek turunuza devam edebilirsiniz.

Barcelonata : Tabii ki Barcelona’yı kumsal ve deniz olmadan düşünemezsiniz. Burası da harika kumsal ve denizin buluştuğu noktada uygun fiyatlarla şezlong şemsiye kiralayıp yazın ve eğlencenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Barselona’da Yemek Mekanları

Barcelona yemek konusunda size zorluk çıkarmayacak damak tadınıza uygun bir şeyleri rahatlıkla bulabileceğiniz çeşitliliğe sahip bir mutfağı bulunmaktadır. Bu alanda size uygun birkaç mekândan bahsedebiliriz.

La Boqueria

La Rambla üzerinde yer alan La Boqueria şehrin ünlü Pazar yerlerinden biridir. Çeşitli bilinen bilinmeyen envai tür meyvelerin bulunduğu, çok çeşitli et seçeneklerinin bulunduğu bir mekan.

Milk

Barceolana’da favori kahvaltı mekânlarından biri olan Milk sevimli kefelerin bulunduğu Bari Gotic’de bulunmaktadır. Neredeyse tüm gün kahvaltı seçenekleri bulunmaktadır.

Teresa Carles

Carrer dels Tallers’e çok yakın bir noktada bulunan bu yer etsiz vejetaryen seçeneklerin bolca bulunduğu kahvaltı vb. seçeneklerin uygun fiyatlarla verildiği bir mekandır.

7 Portes

Barcelona’da yemek denilince Tapas ‘dan sonra ilk akla gelen paella’nın en iyi olduğu yemek mekan seçeneklerinden biri olan Restaurant 7 Portes’de piyano eşliğinde ingilizvari bir mekanda yiyeceğiniz yemeğin sizi tatmin edeceğini düşünüyoruz.

Barceolana’da Ulaşım Ve Konaklama

Barcelona metro ve altyapı sistemini diğer tüm Avrupa başkentleri ve büyük şehirleri gibi uzun zaman önce halletmiş olması nedeniyle ulaşım konusunda sorun yaşamayacaksınız. Dar caddelerde gezinmek için elbette yürümek zorunda kalacaksınız.

Konaklama konusunda La Rambla bölgesi bütçenizi zorlayacak fiyatlarda olsa da Plaça de Catalunya ya da Portal de l’Angel gibi alternatif bölgeleri denemelisiniz.

Barcelana’da Futbol

Belki de müzeleri, plajları ve eğlence yerlerini değil de sadece futbol maçı izlemek için de gelmiş olabilirsiniz. Arda Turan’lı Messi, Neymar, Suarez üçlü Barcelona’yı Nou Camp’ta izlemek istemiş olabilirsiniz. Bunun için güvenli noktalardan biletlerinizi online alarak stada yerinizi alabilirsiniz.