Kapsamlı Fransa Turları

Yurtdışı seyahat programı hazırlarken gezilmeden es geçilemeyecek olan Fransa turu programlarında gezilecek ülkelerden ilkidir. Gerek tarihi gerek yaşayış biçimi olsun kapsamlı bir Fransa turu ülkeden memnun ayrılmanızı sağlayacaktır. Her sene binlerce çiftin gözdesi olan aşıklar şehri Paris aynı zamanda alış severler için bir moda şehri. Fransa ya gidince mutlaka görmeniz gereken yerler ;

1-) Eyfel Kulesi

Fransa turları ile Dünyanın en gözde yapısı olan Eyfel Kulesi her dönem milyonlarca turistin akınına uğruyor. Eyfel kulesi Gustave Eiffel tarafından inşa edilmiştie. Eyfel kulesinin uzunluğu 324 metredir. Kule oldukça popülerdir ve birçok olaya tanıklık etmiştir. Bu popüler kulede insanlar dikkat çekmek için çeşitli şeyler yapmıştır bunlardan en dikkat çekeni Reichelt adında bir adamın kuleden atlayarak uçmaya çalışması ve ölmesidir. Kulenin içine girildiğinde ise 3 bölümden oluşmaktadır. Kulede hem asansör hem de merdiven bulunmaktadır. En üst bölümünde tamamen manzarayı seyredecek bir teras bulunmaktadır. Paris de bulunan Eyfel kulesi Fransa’ya gidince mutlaka görmeniz gereken yapılardan ilk sırada yer alıyor. Ayrıca eğlenceli Paris geceleri ile de gününüzün sonunda Fransız eğlence kültürünü de eşlik edebilirsiniz.

2-) Notre Dame Katedrali

Paris’e gidince mutlaka uğramanız gereken bu tarihi katedral 12 yüzyılda yapılmıştır. Bir Roma kilisesi olup, hala kullanıma açıktır. Değişik ve eski mimarisiyle ziyaret edenleri kendine hayran bırakan katedral Katolik ve Hıristiyanların sıklıkla ibadet ettiği dini bir sembol haline gelmiştir. Katedral birçok filme ve müzikale konu olmuş ve dillere destan olmuştur. Paris’e gittiğinizde ziyaret edeceğiniz bu katedrale giriş ücretsiz. Katedral oldukça merkezi bir noktada olup, çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşımı kolaydır. Bu gotik tarihi eser turistik yapısı ve tarihi özelliği ile turistler için çok önemli bir noktadır.

3-) Louvre Müzesi


Bu devasa büyüklükteki müze Paris’te gezilecek adreslerden biri. Ortaçağda yapılan bu müze içerisindeki eserlerle geniş bir koleksiyona sahip. Yapı ilk olarak bir kale olarak kullanıldıysa da günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Günümüze müze olarak gelmesinin sebebi ise Napolyonun burayı müzeye çevirmesidir. Müzenin içerisinde çok önemli eserler yer almaktadır. Antik Yunan ve Mısır dönemine ait eserler, çeşitli Fransız tabloları ve heykelleri yine aynı şekilde İtalyan tabloları ve İslam sanat tarihine ait eserler bulunmaktadır. Louvre Müzesinin en önemli özeliği ise meşhur Mona Lisa tablosunun bu müzede olmasıdır. Usta ressam Leonardo Da Vinci’nin gizemli tablosu Mona Lisa camekânda sergilenerek ziyaretçi akınına uğramaktadır. Ayrıca önemli eserlerden olan Milo Venüsü heykeli de Louvre müzesi içerisinde yer almaktadır.

4-) Strasbourg

Ülkenin kuzeydoğusunda buluna Strasbourg şehri Fransa’ya gittiğinizde görmeniz gereken şehirlerden bir tanesidir. Fransa turu ile şehrin en önemli özelliklerinden bir tanesi de tarihi ve birçok tarihi olaya tanıklık etmesidir. Fransa ve Almanya sınırında bulunan bu şehirde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Avrupa Konseyi yer almaktadır. Almanya sınırında bulunduğu için Almanların kültürü de bu şehre yansımıştır. Tarihine geldiğimizde ise Roma döneminde Augustus tarafından kurulup, daha sonra Fransa’nın himayesine girmiştir. Birçok tarihi olaya tanıklık eden şehirde Gothe yaşamıştır. Bu şehre gidince gezilecek yerler arasında Kleber Meydanı, Alsas Müzesi ve Rohan Sarayı yer almaktadır.

5-) Lyon

Yine Fransa’nın gezilecek tarihi yerlerinden olan Lyon Romalılardan kalma bir şehridir. Bu şehrin en önemli özelliği ise yemekleri ve kalite restoranlarıdır. Fransa’ya gidince beğeneceğiniz bu şehir Vieux Lyon tarihi geçişiyle gezeceğiniz yerler arasındadır. Ayrıca ünlü restoranları ile sıkılmadan gezebileceğiniz bir noktalardan biri konumunda yer alıyor.

Ntatil turizm olarak yaptığımız Ankara çıkışlı yurtdışı turları ve İzmir çıkışlı yurtdışı turları yanında İstanbul başta olmak üzere bir çok ilden direk kalkışlı turlar düzenlemekteyiz. Fransa turları’da bu tur programlarından biridir. Tur hakkında detaylı bilgi almak için iletişim adreslerimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.