Kışın Hangi Ülkeye Tatile Gitmek Daha İyi Olur?

Kış aylarında boş vaktiniz varsa ve bunu daha kaliteli geçirmek istiyorsanız en güzel çözüm tur şirketlerinin tatil programlarını takip etmekten geçiyor. Kış aylarında birçok tur şirketi harika tatil paketleri hazırlıyorlar. Kışın yaz tatili isterseniz bir başka ülkede isterseniz yaz tatili yapma şansınız oluyor. Farklı kültürler öğrenmek, farklı yaşamlara tanıklık etmek birçok kişinin hayalidir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ulaşımı da oldukça kısa zamanlara çektiği için artık gezmek görmek istediğiniz yakın veya uzak tüm ülkeleri rahatlıkla görebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkelere tur şirketleri ile gitmeniz çok daha avantajlı olacaktır. İlk kez gideceğiniz bir ülkede nereleri gezmeniz gerektiğini, nerede yemek yemeniz gerektiğini ve o ülkenin tarihi yerlerine nasıl gideceğinizi bilmemeniz durumunda sadece otele kapalı kalarak tatilinizi anti sosyal ve anti kültürel geçirmeniz mümkündür. Fakat tur şirketlerinin hazırladığı tatil planlarında gitmek istediğiniz ülkenin en iyi otelinde konaklama imkânı bulurken tur şirketinin rehberi eşliğinde tüm tariki ve kültürel aktiviteleri öğrenmeniz mümkündür. Sadece bir ülkeye gitmek için gidilmemeli gittiğiniz yerin yemek kültürünü yaşam biçimini tarihini de öğrendiğinizde gittiğiniz ülkeye dair bilgi birikimi ile geri dönmüş olurusunuz.

Tur Şirketi İle Yurtdışı Tatiline Gittiğimde Kısıtlanmış Olurmuyum?

Özellikle yurtdışı tatillerinde tur şirketleri sizin istek ve önerilerinize göre programlar hazırlayabiliyor. Ve gittiğiniz ülkede kendi istediğiniz yerleri de gezmekte özgür oluyorsunuz. Sadece tur şirketinin rehberi ve imkanları doğrultusunda gezmek zorunda bırakılmıyorsunuz. Bu tamamen kişilerin kendi tercihine bırakılıyor. Tur şirketleri size ulaşım ve rehber hizmetini sunarken siz dilediğiniz kadarından yararlanabilirsiniz. Özellikle gitmek istediğiniz bir yer olduğunda seyahat ettiğiniz tur şirketinin yetkilileri ile görüşerek size ayrı bir ücret karşılığında ulaşım ve özel rehber imkanı da sağlayabiliyorlar. Tur şirketleri ile yurtdışı turları planı yapma konusunda kararsız kalıyorsanız ve tur şirketi ile tatile gitmenin okul gezisi şeklinde olacağını düşünüyorsanız kesinlikle ön yargılı davranmayarak araştırma yapmanızı öneriyoruz. Tatilinizin kaç günlük olacağından tutunda gittiğiniz ülkede gezeceğiniz ve ya yemek yiyeceğiniz yerleri bile size önceden bildirecektir görüştüğünüz tur şirketiniz.

Yurtdışı Tatili Çok Pahalımı Oluyor?

Yurtdışında tatil yapmak istediğinizde pasaport ve vize sorununu çözdükten sonra geriye ulaşım ve konaklama gibi ayrıntılar kalıyor. Kendi başınıza bir plan hazırladığınızda ulaşımdan konaklamaya ve gittiğiniz ülke içinde yapacağınız gezilere kadar detaylandırdığınızda size oldukça masraf çıkabilir. Fakat tur şirketleri ile tatile gittiğinizde şirketler otel ve hava yolları ile anlaşmalı olduklarından daha indirimli oluyor. Ve bu indirim size de yansıyor. Ayrıca gittiğiniz ülkede tatil günlerinizi o ülkeye ait tüm tarihi yerleri gezerek geçirmenizden yemek kültürlerini öğrenmenize kadar tüm detayları tur şirketiniz ayarlıyor ve siz yola çıkmadan önce fazladan masraf çıkmayacağını bilerek daha rahat tatil geçiriyorsunuz.

Kış Aylarında Hangi Ülkeler Tatil İçin İdealdir?

Kış aylarında yurtdışı seyahati planlıyorsanız ve hangi ülkeyi tercih edeceğinizi bilemiyorsanız biz size birkaç öneri sunalım.

  • Norveç Svalbar: Kış mevsiminde gidilecek en güzel ülkelerden biridir. Kuzey ışıklarını görmek ve tatilinizi dolu dolu geçirmek için kesinlikle Norveç’i tercih etmelisiniz.
  • Bulgaristan Bansko: Kış turizmi için gidilebilecek en güzel ülkelerden olan Bulgaristan ülkemize de çok uzak olmadığından dolayı uzun saatler yolculukta kalmanıza gerek kalmıyor. Bansko kışın kayak yapabileceğiniz birçok kayak merkezinin bulunduğu kış aylarını en güzel geçireceğiniz tatil yerlerinden birisidir.