Lizbon & Porto&Bragada Yurt Dışı Turu

Lizbon Portekiz ülkesinin başkenti olup, aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Ayrıca Lizbon eskiden de Uzak Doğunun ticaret merkeziydi. Lizbon şehrinde birçok tarihi yerler ve doğal güzellikler ile karşılaşabilirsiniz. Tarihi yerlerden olan Belem Kulesi ve Jeronimos Manastırını ziyaret edebilirsiniz. Bu iki tarihi yapı UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. Lizbon’un en eski pastanelerinden biri olan Belem Pastanesi’nde Portekiz’ in en tipik tatlısı olan Belem Tatlısı yemeyi unutmayınız. Ayrıca Lizbon’da Tejo Nehri üzerine kurulmuş bir asma köprü olan 25 Abril Köprüsü’nü geçerek Tejo Nehri’nin güzelliklerini görebilirsiniz. Tejo Nehri’nin karşı kıyısındaki İsa Heykeli’ni görme fırsatınız da bulunmaktadır. Şehre damgasını vuran Praçado Comércio yapısı Tejo Nehri kenarında bulunmakta olup, bu güzelliği de görme fırsatınız olabilir.

Katılabileceğiniz Turlar: 

  • Lizbon, Sintra, Cape Roca, Cascais ve Lizbon Fatima, Nazare, Obidos Turu
  • Lizbon-Porto
  • Porto-Braga

Lizbon, Sintra, Cape Roca, Cascais Ve Lizbon Fatima, Nazare, Obidos Turu
Yurtdışı turları ile katılacağınız Lizbon’un doğal güzellikleri ile ünlü olan Sintra, Cape Roca, Cascais kasabalarını gezerek buradaki İngilizlerden kalmış şato ve sarayları görebilirsiniz. Portekiz’de romantizm akımına göre yapılmış ev ve sarayları görmek de oldukça mümkündür. Sintra Kraliyet Sarayı da bu saraylardan biri olup bunu görme şansınız bulunmaktadır. Cascais’da eski balıkçı mahallelerini ve yazlık evlerin o şirin görünümlerinde kendinizi çok huzurlu hissedebilirsiniz. Ayrıca Cascais sahilinde güzel bir balık yeme şansınız da bulunmaktadır. Sonrasında Batı Lizbon’da yer alan Cape Roca Burnu’nda güneşin batısını izleyebilirsiniz. Gece hayatı ile ünlü Lizbon’un Bairro Alto adlı semtinde istedginiz kadar eğlenebilir, canlı müzik dinleyebilir, müzik eşliğinde yemek yiyebilirsiniz. Portekiz halk müziği türü olan Fado deneyimi yapabilirsiniz.
Katolik âleminin ibadet ve haç yerlerinden biri olan Fatima köyünü ziyaret edebilirsiniz. Dünyanın en ünlü Hristiyan yörelerinden biridir. Fatıma ismi Müslüman bir isimdir ve buraya bu ismin verilmesinin de bir hikayesi bulunmaktadır. Söylenenlere göre; Eskiden burada yaşayan Fatıma isimli Müslüman kızın km kuzeydoğuda yaşayan Hristiyan şövalyesine aşık olması hikayesi vardır. Fakat başka söylentilerde bulunmaktadır. Buraya gittiğinizde daha detaylı istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Fatima köyünden Batalha Manastırı’na geçebilrsiniz. Batalha Manastırı oyma taştan yapılmış, görkemli muhteşem bir yapı olarak bilinmektedir. Manastırın içinde küçük melekleri, azizleri ve kralları tasvir eden objeler bulunmaktadır. Buradan Nazare kentine kolaylıkla geçebilirsiniz. Buraya balıkçı kenti denmektedir. Balıkçı kentinde güzel ve lezzetli yemk yeme fırsatınız bulunmaktadır. 12. yy’dan surları hala ayakta duran Obidos kenti kimilerine göre Portekiz’in yedi harikasından biri, kimilerine göre vişne likörü ve çikolatasyıla ünlü bir cennet olarak bilinmektedir. Burayı da gezebilir ve farklı lezetleri tadabilirsiniz.

Lizbon-Porto

UNESCO tarafından tarihi kent olarak kabul edilen ve UNESCO Dünya Mirası olarak görülen Porto’yu ziyaret edebilirsiniz. Porto’da tarihi şarap mahzenlerini, Porto Katedrali’ni, Batalha ve Liberdade Meydanı’nı dolaşarak gezinizi daha da anlamlı kılabilirsiniz. Şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina’da alışveriş yapma şansı bulabilirsiniz. Porto’ya gelip de tekne turu yapmadan tabi ki olmaz. Atlantik Okyanusuna akan Douro Nehri’nin kuzeyinde bulunan şehir merkezinin kıyı kısmı olan Ribeira’da yemek yiyebilir, eğlenebileceğiniz mekânlar bulabilirsiniz.

Porto-Braga

Portekizin en büyük üçüncü kenti olan Braga’yı ziyaret edebilirsiniz. Porto’dan her yarım saatte bir Braga’ya tren bulunmaktadır. Ulaşım bakımından hiç zorlanmazsınız. Burada pek çok kilise ve katedral bulunmaktadır. Braga, Portekiz’in kutsal dini olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca Braga’da sarı, kırmızı, pembe renkli porselen kaplı evler, genelde eski evler ile güzel bir görünümdedir. Braga Katedrali’ni ziyaret edip tarihi dokusunu inceleyebilirsiniz.