Sonbahar Tatiline Çıkmayı Düşündünüz Mü?

Yaz sezonunun kapanmasının ardından hem turlarda hem de tatil beldelerinde ani bir fiyat düşüşü yaşandı. Bunun nedeni ise mevsim değişikliği, tatilin bitişi, gerek eğitim hayatının gerekse iş hayatının aktif bir şekilde başlamasıydı. Bu ani düşüşleri değerlendirmek isteyenler, tatil yapma fırsatını elde edememiş olanlar ya da bu fiyat düşüşlerini avantaja dönüştürmek isteyenler sonbahar turlarının takvimlerini sıkı bir şekilde kontrol etmeye başladı. Özellikle de yurt dışı seyahatlerindeki ani düşüşler çok cazip fırsatları da beraberinde getirdi.

Farklı bölgeleri ve kültürleri görmek isteyenler şimdiden bu turlarda yer alabilmek için rezervasyonlar yaptırmaya başladı. Gezilip görülmesi gereken bu kadar çok yer varken bu fırsatları değerlendirmek isteyen seyahat severler; rezervasyon yaptırma konusunda son derece atik davranıyor. Her ülkenin kendine göre bir hikayesi, bir tarihi, bir sanatsal dokusu ve damak zevki olduğunu bilen gezgin ruhlu insanlar ellerinde harita sırtlarında bir çanta yeni yerleri keşfe çıkıyor.
İtalya’yı Keşfe Çıkın

Haritadaki görkemli çizme herkesin dilinde olan bir ülke konumundadır. İnsanlarından, sanat anlayışından, içerisinde barındırdığı eşsiz Roma kültür ve tarihinden, mutfağından vs. Hemen hemen her şeyiyle kendinden bahsettirmeyi başaran bir ülkedir. İçerisinde barındırdığı hem doğal hem de insan eseri olan yapılar görülmeye ve anlaşılmaya değer ölçüdedir. Sonbahar turlarının içerisinde bulunan bu İtalya turundan faydalanırsanız; bu mükemmel ülkenin içerisinde bulunan birçok uğrak yerinden geçebilirsiniz ve kendinize anılar biriktirebilirsiniz.

Bunlardan ilki Sorrento olabilir. Sorrento, kendine has doğal güzellikleriyle sizleri büyüleyecek bir yapıya sahiptir ve aklınızı başınızdan alıp bambaşka diyarlara taşıyacak kadar da güzeldir. Buraya gelip çevredeki adaları gezip görme imkanını elde edebilirsiniz. Temiz havanın ve güzel iç ferahlatan, kafanızı dağıtacak olan hatıraları birbiri ardına kafanızda sıralandırabilirsiniz.

Bir sonraki uğrak yeriniz tabiî ki de Venedik olacaktır. Ünlü kanalları, su üzerinde bulunan harika köprü ve yapıları, gondolları tarih kokan yolları ile sizleri içerisinde bulunduğunuz zaman diliminden alıp bambaşka bir zamana ışınlayacak. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Ayrıca tarihi kliseleri ve diğer yapılarıyla da bu şehir sizi çok şaşırtacak.

Venedik görüldükten sonra modanın ve alışverişin merkezi olan Milano’da soluğu alacaksınız. İtalya’dan büyük farklarla kendini ayıran bu şehir sizi bir anda bambaşka bir dünyanın ortasında bırakacak cinsten… Değişik mimari yapıları ve ciddi dokusuyla sizlerde farklı bir havaya bürüneceksiniz.

Floransa ise sizleri tarihin tozlu sayfalarına taşıyacak kadar tarihi yapılarla dolu olan bir şehir… Buraya geldiğiniz zaman sanki birisi sizi zaman makinesine koyup Rönesans İtalya’sına göndermiş gibi hissedeceksiniz. Arno nehri ise görüntüsüyle önünüzde uzanışıyla gözlerinizi kamaştıracak. Fakat sizi tarihin asıl tozlu sayfalarına götürecek olan yer ise Roma olacak… Zamanın düşünürlerini ve birçok önemli devlet adamını içerisinde barındırmış olan; hala insanların aşkla adından bahsettiği ve tarihi dillere destan olmuş Roma, seyahat severlerin takılıp kaldığı, daha fazla zaman geçirmek istediği bir şehir.

Almanya ve Diğer Birçok Avrupa Ülkelerini Görme Fırsatını Yakalayın

Almanya da tarihi ve kültürel yapısıyla çok fazla dikkat çeken ve her sene birçok ziyaretçi alan bir şehir… Eyalet yapısı ile yönetilen bu şehir; sağlam ulaşım sistemleri ile seyahat sevenlerin işini daha da kolaylaştırıyor. Köln, Berlin gibi şehirlerin de neredeyse şehirlerin tamamını ve hatta şehirler arası ulaşımlarınızı yerel ulaşım kanallarıyla kolaylıkla gerçekleştirmenize imkan sağlıyor. Üstelik göreceğiniz o kadar çok yer, öğreneceğiniz o kadar çok bilgi var ki sizlerde keşfettikçe şaşıracaksınız.

Fransa’da birçok gezi severi büyüsü altında uzun süre tutan; bir gidenin yeniden gitmek istediği ve adından sürekli olarak bahsettiği bir şehir. Tarihi dokusu, parfümün kenti ve aynı zamanda da asaletin çıkış noktası olan bu ülke; insanları adeta bir mıknatıs gibi içerisine çekiyor.

Sizlerde yeni yerler görmek ve ucuz tatil fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız arkadaşlarınızla beraber toplanıp bu etkinlikleri gerçekleştirebilirsiniz. Güzel anılar biriktirebilirsiniz, yeni insanlar tanıyabilirsiniz ve yeni yerler keşfedebilirsiniz.