Tatilin Yeni Ve Şirin Adresi Yunanistan’ın Meis Adası

Her zor yılın ardından küçük ya da büyük tatili herkes hak eder. Koca bir yılın ardından gerek psikolojik olarak ve gerekse de vücut olarak yorgunluklar olabiliyor. Tüm bu yorgunlukları ise atmanın en kolay yolu güzel bir tatil planı yapmaktır. Önce ki yıllar tatil planları yapmak hayal iken, günümüzde yurt içi ve yurt dışı tatil turları yapmak artık mümkün olmaktadır. tatil bölgelerinde ki otellerin ve tatil sitelerinin fırsat kampanyaları ile tatili ucuza getirmek çok kolay. Eğer yurt içi turları ve tatillerini belli bölgelerde yapmışsanız ve farklı – özel bir mekan arıyorsanız, yurt dışı turlarına göz atabilirsiniz.

Küçük Şirin Bir Cennet Adasına Ne Dersiniz?

Hayal gücünüzü kullanarak sizlere çok güzel ve farklı bir tatilin hayalini yaşatalım. Yunanistan adalarından biri olan Meis adası öylesine küçük ve öylesine şirin ki, daha adaya gelmeden farkını ortaya koyuyor. Adaya giriş yapmak isteyen gemiler için tek giriş kapısı olan bu ada’ya gemiler yanaşamıyor. Adaya girişler tek liman kapısı üzerinden tek tek yanaşan gemi ya da feribotlar ile sağlanıyor. Ada öylesine küçük ki, adayı 120 dakika içerisinde gezebilirsiniz. Ancak huzur ve rahatlığını düşündüğünüzde ada sizi koynundan ayırmayacağını yaşayarak hissedeceksiniz.

Melis Adası Türkiye’nin Hangi Bölgesine Yakın

Girişler için pasaport ve vize zorunluluğu olan Yunanistan adası olan Meis, Antalya kaş ilçesine yaklaşık olarak 15 dakika mesafede bulunmaktadır. Eğer pasaport ve vizeniz varsa günübirlik bile gidip gezebileceğiniz tatlı bir ada. Güzel lezzetleri ve deniz ile doğası ile sizi kendine bağlayacak. Antalya ya da yakın bölgede tatil planlıyorsanız, aileniz ile birlikte bir gününüzü ayırarak harika bir tatil geçirebilirsiniz. İsterseniz güzel ve sakin uzun soluklu bir tatil içinde burası çok iyi bir tercih olabilir.

Üstelik fotoğraflarda görüldüğü kadar sakin ve küçük olan bu ada da huzuru ve sakinliği sonuna kadar hissedeceksiniz. Doğa ile iç içe olan bu mekanda sizi ağırlayacak olan mekan sahipleri de bir o kadar güler yüzlü ve ilgililer. Adaya vardığınız andan itibaren güler yüzlü insanların sizi kendi evinizdeymiş gibi ağırlama çabası sizi mutlu edecek.

Doğa İle İç İçe Harika Bir Ada

Sizi ada daha denizde öyle bir karşılıyor ki, kendinizi cennete gelmiş gibi hissediyorsunuz. Önceden plan yapmışsanız kendinizi hemen doğaya atmanızı öneririz. Çünkü burada öyle bir sakinlik ve doğallık var ki, Caretta ve deniz canlıları kıyıya fazlası ile yaklaşarak kendilerini göstermektedir. Hiçbir yerde Caretta’ları bu kadar yakından göremez ve elleriniz ile besleyemezsiniz. Tüm stres ve yorgunluğunuzu bir çırpıda atacğınız cennet adanın gezilesi yerlerine de sakın ihmal etmeyin.

Mavi Mağaraya Gitmeden Dönmeyin

Suların yükselmediği dönemlerde burası öylesine sıra dışı oluyor ki, kendinizi bambaşka bir gezegende gibi hissedeceksiniz. Bot yardımı ile gidebileceğiniz mavi mağara 10 dakikada ulaşılabilecek uzaklıktadır. Mağaraya ilk giriş dar bir kapıdan girerek gerçekleşmekte, ancak mağaraya girdiğinizde sizi kocaman bir mekan bekliyor. Tamamen doğal olan bu alanda mavinin bu tonu sizi sizden alacak. Sanki film sahnelerinden çıkmış mağaraya girdiğinizde sizi mavinin mükemmel tonu ve doğal güzellik karşılıyor. Mutlaka görülmesi gereken yerleden biri olma özelliği ile sadece bu adaya bunun için bile gelebilirsiniz.

Dönüş Vaktini Hiç İstemeyeceksiniz

Dönüş zamanının nasıl geldiğini anlamayacağınız yunan adası olan Meis için dönüş feribotları saat en son 16 00 da bitiyor. Unutamayacağınız bir tatil ve gezi için mutlaka planlarınız arasında olması gereken bu yere ailenizle birlikte mutlaka gelmelisiniz.